info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Apie grindų betonavimą

Grindų betonavimas UAB Apdailita LT profesionalams ilgai netrunka, tačiau tokio darbo niekada neatlikusiems visuomet iškils klausimų.

  • Nuo ko pradėti?
  • Kokie būtini parengiamieji darbai?
  • Kokių dar medžiagų reikia be betono mišinio?
  • Koks turi būti betono sluoksnio storis? Ir kt.

Jei tokie ir panašūs klausimai nekyla, labai tikėtina, kad ne į visus svarbias aplinkybes bus atkreiptas dėmesys, ir galutinis rezultatas gali būti visai ne toks, kokio tikėtasi. Todėl visada geriau patikėti atsakingą ir svarbią betonavimo darbų paslaugą šios srities specialistams.

Betonavimo darbų etapai

Pirmajame namo aukšte arba rūsyje, jeigu jis yra, dažniausiai tenka nukasti, išlyginti ir sutankinti gruntą. Priklausomai nuo patalpų aukščio, kartais reikia papildomai pripilti smėlio, jį išlyginti ir sutankinti vibroplokšte. Jei yra galimybė, tiesiai ant betonuojamos juodgrindės – jos bus tvirtas, lygus santechnikos išvedžiojimo ir šilumos izoliacinio sluoksnio pagrindas ir neleis putplastyje įsikurti graužikams.

Ant privalomai tvirto ir lygaus betono pagrindo tvarkingai sudedama šilumos izoliacija – dažniausiai kieto putplasčio plokštės, jos užtiesiamos garą izoliuojančia plėvele ir užlenkiama apie 10 cm ant sienų ties grindų pakraščiais. Ant plėvelės klojamas armuojantis tinklas, kurio kraštai užleidžiami vienas ant kito ir sutvirtinami viela. Po to sienų pakraščiuose, tarp sienos ir užlenktos izoliacinės plėvelės kraštų išvyniojama poroloninė izoliacinė juosta.

Jei numatyta įrengti grindinį šildymą, šildymo vamzdeliai išvyniojami ir tvirtinami prie armavimo tinklo. Betonuojant grindis, armavimo tinklą būtina pakelti apie 1-2 cm nuo izoliuojančios plėvelės. Jei tinklas bus po betono sluoksniu, o ne įlietas į betoną, jis beveik neatliks savo armavimo funkcijos. Betono sluoksnio storis turėtų būti apie 5–7 cm individualios paskirties patalpose. Pramoninės paskirties patalpose, ypač jei jose važinės sunkiasvorė technika, betono sluoksnis gali siekti ir iki 30 cm, priklausomai nuo numatomų apkrovų.

Garažuose, katilinėse ir dušo kabinose liejant grindis tikslinga išsyk suformuoti ir nuolydžius į vandens surinkimo trapus. Tai paprasčiau, nei daryti tą patį grindų plytelių klijavimo metu – bus mažesnės plytelių klijų sąnaudos ir patikimiau.

Didelio ploto patalpose betonuojant grindis suformuojamos specialios kompensacinės siūlės, apsaugančios grindis nuo trūkių nenumatytose vietose.

Labai svarbu visą grindų plotą išbetonuoti vienu metu, be jokių pertraukų, kad grindys būtų monolitinės. Vėsiomis ir drėgnomis dienomis grindys džiūsta lėčiau ir tolygiau; karštomis vasaros dienomis išbetonuotas grindis reikia truputį palaistyti.

UAB Apdailita LT turi visą būtiniausią šiuolaikinę grindų betonavimo įrangą ir patyrusius profesionalius darbuotojus, garantuojančius, kad grindų betonavimo darbai atliekami kokybiškai ir sparčiai.