info@apdailita.lt
+370 608 88 886
Darbo dienomis 8-17 val.
Glaistymas, glaisto struktūra
Susisiekite su mumis
+370 608 88 886
info@apdailita.lt
Tarandės g. 34, Vilnius
Glaisto struktūra
Bet kurį glaistą sudaro trys pagrindiniai komponentai: užpildas, rišamoji medžiaga ir cheminiai priedai.
Užpildas – smėlio, kalkakmenio, gipso, kreidos ar marmuro milteliai; jie sudaro iki 75 %–95 % glaisto.
Rišamoji medžiaga yra organiniai, polimeriniai, latekso, akrilo klijai, cementas, bevandenis gipsas ar kita medžiaga, suklijuojanti užpildo daleles į visumą.
Rišamoji medžiaga, sudaranti apie 5 %–25 % glaisto, lemia pagrindines glaisto savybes.
Cheminiai priedai – tai konkrečias glaisto savybes (pvz., elastingumą) pagerinančios cheminės medžiagos, turinčios didelę reikšmę glaisto kokybei. Šių priedų dedama itin mažai, jie nesudaro ir vieno procento.
Glaisto rūšis pasirenkama pagal glaistomo paviršiaus tipą, patalpos drėgnumą ir numatytą galutinę apdailą.
Sienų glaistų grupės
Sienų glaistai grupuojami pagal rišamosios medžiagos sudėtį, kuri sąlygoja jų konkrečią paskirtį.
Gipsiniai glaistai greitai stingsta, juos galima tepti storu sluoksniu. Tačiau jie tinka tik sausoms patalpoms, nes nuo drėgmės gipsas plečiasi ir trūkinėja.
Gipsiniai glaistai dažniausiai naudojami senos statybos namų kreivoms sienoms ir luboms išlyginti, instaliacinėms dėžutėms montuoti.
Prieš naudojant gipsinius glaistus, sienas patartina nugruntuoti specialiu gruntu.
Cementiniai glaistai geriau tinka drėgnoms patalpoms – voniai, virtuvei, rūsiui, priemenei, t. y. ten, kur galimi dideli ne tik drėgmės, bet ir temperatūros svyravimai. Cementiniai glaistai yra kieti ir tvirti, jie tinka ir intensyviai eksploatuojamoms visuomeninės paskirties patalpoms, ant jų galima klijuoti keramines plyteles. Cementinis glaistas naudojamas drėgmei atspariems paviršiams glaistyti, pvz., betono, kalkinio-cementinio tinko. Šie glaistai džiūsta ilgiau, jų nepatartina džiovinti kaloriferiais. Cementinis glaistas būna baltas arba pilkas; baltas naudotinas ten, kur paviršiai bus dažomi baltais ar šviesių atspalvių dažais. Baltas cementinis glaistas brangesnis.
Polimerinių glaistų rišamoji medžiaga – polimeriniai klijai. Tokie glaistai elastingi, plastiški ir lengvai šlifuojami, jais išgaunami lygūs ir glotnūs paviršiai. Šie glaistai gerai praleidžia garus, leidžia sienai „kvėpuoti“, todėl itin tinka drėgnam ir permainingam Lietuvos klimatui. Prie jų puikiai limpa dažai. Tinka glaistyti paviršiams, tinkuotiems cementiniais, kalkiniais, gipsiniais tinkais, gipskartonio plokštėms. Polimerinius glaistus patartina naudoti sausose patalpose.
Organinių glaistų rišamoji medžiaga – tai organiniai gyvulinės kilmės klijai. Savybėmis labai panašūs į polimerinius glaistus, tačiau mažiau plastiški. Paruošti organiniai glaistai karštomis vasaros dienomis greitai genda. Šios problemos galima išvengti nusipirkus organinį glaistą sausų miltelių pavidalu ir paruošiant jį nedideliais kiekiais, tiek, kiek bus suvartota išsyk.
Lateksiniai glaistai yra elastingi ir plastiški, tačiau menkai praleidžia drėgmę. Juos sunku dažyti, reikalingi specialūs lateksiniai dažai.
Bet kurie galutinės apdailos darbai atliekami tik visiškai išdžiūvus glaistytiems paviršiams. Ir naujos statybos patalpose, ir remontuojamose senose patalpose būtina išmatuoti drėgmės lygį. Ant drėgnų sienų klijuojami tapetai neretai atšoka, o dažai blogai padengia paviršių, todėl išryškėja dėmės. UAB Apdailita LT prieš pradėdama apdailos darbus, visada išmatuoja patalpos drėgmę; jei drėgmės per daug, ieškoma sprendimų, kaip ją sumažinti, ir tik tuomet pradėti darbus.