info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Tapetų klijavimo ypatybės

Tapetai

Tapetai yra viena dažniausiai naudojamų sienų dekoravimo medžiagų. Platus įvairiausių tipų, raštų, paviršiaus tekstūros, spalvų ir dizaino tapetų asortimentas suteikia neribotą laisvę būsto gyventojų ir interjero dizainerių fantazijoms. Tapetų salonuose dažnai siūloma rinktis iš beveik tūkstančio siūlomų variantų; unikaliais jų deriniais galima sukurti nepakartojamą namų, bet ir ofiso bei visuomeninės paskirties patalpų interjero aplinką.

Tapetų paskirtis yra labai įvairi. Jie gali kurti jaukumą ir ramybę, gali būti ir ryškūs akcentai. Vienokie tapetai tiks miegamajam, kitokie – vaikų kambariui, dar kiti – svetainei ar moderniam ofisui.

Nebūtina visas patalpos sienas išklijuoti vienodais tapetais – galimi dviejų ar trijų rūšių tapetų deriniai arba viena akcentuota siena, dengta išskirtinio dizaino tapetais ar fototapetais. Unikalaus dizaino tapetai netgi gali būti tarsi paveikslai, įrėminti dažytoje sienoje. Fantazijai ribų nėra.

Sienų paruošimas tapetų klijavimui

Beveik visų rūšių tapetų klijavimui sienos turi būti kokybiškai paruoštos, lygios, glaistytos ir gruntuotos, sienų kampai statūs, vertikalūs. Ypatingai lygios sienos reikalingos fototapetams. Reljefiniai tapetai – priešingai, jie patys padeda užmaskuoti nedidelius sienų nelygumus. Mažiausi reikalavimai sienų kokybei būtų naudojant skystuosius tapetus; juos galima tepti nevienodo storio sluoksniu – nuo 1 mm iki centimetro, jie paslepia sienų nelygumus, ir trūkius. Paminėtina, kad sienų glaistas kainuoja mažiau, nei tapetai. Tačiau tapetai – ne kasdienis pirkinys, tik kas dieną bus matomas prieš akis. Atitinkami sienos dekoravimo sprendimai gali būsto gyventojus džiuginti arba erzinti.

Perkant tapetus, būtina atkreipti dėmesį į gamintojo pateikiamas charakteristikas ir nurodymus, kaip juos klijuoti ir prižiūrėti.