info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Vandentiekis ir kanalizacija

Šiais laikais jau nebeįsivaizduojame namo ar buto be vandentiekio ir kanalizacijos sistemų – juk žmogui per dieną reikia apie 110–150 litrų vandens. Tik nedidelė jo dalis išgeriama ir sunaudojama ir maistui gaminti; daugiausia vandens reikia skalbimui ir prausimuisi. Panaudotas ir užterštas vanduo turi būti pašalintas sandariais kanalizacijos vamzdynais, kad neskleistų kvapo ir nebūtų mikrobiologinės taršos prielaidų.

Kiekvienam sanitariniam mazgui ar prietaisui – kriauklei, dušinei, voniai, skalbimo mašinai, tualetui ir pan. – reikalingas šalto ir karšto arba tik šalto vandens tiekimas ir nuotekų nuvedimas. Todėl visiems sanitariniams prietaisams būtina iš anksto numatyti vietas dar prieš išvedžiojant vamzdynus. Visiems šiems prietaisams reikia užtikrinti reikiamą slėgį ir vandens debitą; šiems parametrams būtinas pakankamas vamzdžio skersmuo ir pradinis sistemos slėgis. Vamzdžiai vedami vadovaujantis atitinkamais standartais, reikiamame aukštyje, o svarbiausia –tinkamos paskirties.

Geriamajam vandeniui tiekti naudojami tik geriamajam vandeniui skirti vamzdžiai – cinkuoti plieniniai, variniai, PPR, PEX, PE, daugiasluoksniai su aliuminiu ar be jo. Naudojant kitos paskirties vamzdžius gali atsirasti specifinis vandens skonis ir kvapas, o kai kuriais atvejais netgi galima apsinuodyti.