info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Elektros instaliacijos darbai

Elektros instaliacija naujame arba remontuojamame name ar bute yra ypač svarbus darbas, nuo kurio kokybės priklauso ne tik patogus gyvenimas, apdailos ilgaamžiškumas ir eksploatacijos išlaidos, bet ir paties namo ar buto saugumas.

Bet kuriam darbui yra savas laikas. Nors elektros instaliaciją galima išvedžioti beveik bet kuriuo metu, tačiau, iš anksto suderinus visus darbų etapus, bus žymiai mažesnės medžiagų ir laiko sąnaudos. Nereikės gadinti ir paskui vėl užtaisinėti vietų, kuriose savo darbą jau atliko betonuotojai, tinkuotojai ar apdailininkai. O kai kuriais atvejais pakaks ir mažiau elektros laidų.

Todėl ir laiko, ir ekonominiu požiūriu palankiausias variantas – kai darbai atliekami sklandžiai, etapas po etapo. Kaip tuos darbus susiplanuoti, visuomet patars UAB Apdailita LT kvalifikuoti specialistai.

Iš pradžių nuo sklype įrengtos ESO lauko elektros įvado dėžutės pagal projektinius parametrus paklojamas kabelis iki paties namo, kuriame montuojama pagrindinė elektros paskirstymo dėžutė su automatais (saugikliais). Nuo saugiklių išvedžiojami laidai – atšakos į skirtingas patalpas, atitinkamai apskaičiuoti pagal numatomą apkrovą (apšvietimui, vonioje ir virtuvėje numatytai naudoti buitinei technikai, galbūt – boileriui ar nedidelei garažo dirbtuvėlei, vandens siurbliui).

Laidai gali būti vedami po grindimis vamzdeliuose, po tinku sienose, lubomis. Geriausia tai daryti, kol dar nepradėti vidaus apdailos darbai.

Susidarius pernelyg didelėms apkrovoms, laidų sujungimai yra pati silpniausia elektros instaliacijos vieta, kategoriškai draudžiama sujungti laidus neprieinamose vietose, po tinku. Saugiam sujungimui skirtos potinkinės paskirstymo dėžutės. Priešingu atveju, sudegus laidų sujungimui, būtų neįmanoma surasti konkrečios vietos neišdaužius didelės dalies patalpų tinko. Todėl tektų tinkuoti sieną iš naujo arba „lopyti“ išdaužytas vietas.