info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Gipskartonio plokščių įvairovė

Gipso kartono, arba gipskartonio, plokštės – šiuolaikinė lengva, tvirta ir greitai montuojama ekologiška statybinė medžiaga, skirta namų bei butų vidaus apdailos darbams. Gipskartonio plokštės naudojamos patalpų pertvaroms, sienų apdailai, nišoms ir lentynoms formuoti, luboms (ypač su įmontuojamu lubose apšvietimu arba paslėptais užuolaidų karnizais).

Gipso kartono plokštės padeda greitai ir nebrangiai išlyginti betonines ar mūro sienas ir parengti jas galutinei apdailai. Šių plokščių paviršius gali būti dažomas, tapetuojamas, ant jo galima klijuoti plyteles. Iš gipso kartono, lenkiant lapą išilgai sausuoju arba šlapiuoju būdu, gali būti formuojami suapvalinti paviršiai ir arkos.

Pertvaros iš gipskartonio yra greičiau sumontuojamos, pigesnės, kelissyk lengvesnės ir daug geriau izoliuojančios garsą už mūrines.

Gipskartonio plokštės netinka laikančiosioms konstrukcijoms montuoti, nes negali atlaikyti didesnių apkrovų.

Gipso kartono plokštės skirstomos pagal technines charakteristikas ir paskirtį:

Baltos – paprastos, skirtos sausoms patalpoms, pertvaroms ir luboms montuoti.

Žalios – atsparesnės drėgmei, skirtos sienoms, luboms ir pertvaroms garažuose, rūsiuose, voniose.

Raudonos – atsparios ugniai, gali būti montuojamos prie kaminų, židinių, krosnelių ar specialiose patalpose, kurioms keliami atitinkami reikalavimai.

Mėlynos – universalios; jos yra impregnuotos, gerai izoliuoja garsą, atsparesnės smūgiams ir atlaikančios didesnes apkrovas. Galima naudoti sporto salėms, sandėliavimo patalpoms.

Kaip ir daugelį kitų paklausių statybinių medžiagų, gipso kartono plokštes gamina ne viena įmonė įvairiose Europos Sąjungos valstybėse. Skirtingų gamintojų gipskartoniai, netgi ir tų pačių standartų, nėra identiškų techninių charakteristikų; skiriasi jų kokybė ir, be abejo, kaina.

Pasirinkti gamintoją galima pagal poreikius ir galimybes. Tačiau vienos patalpos apdailai vertėtų naudoti būtent to paties gamintojo gipso kartono plokštes, ir jokiu būdu ne skirtingų gamintojų atraižų derinį. Dėl nevienodų techninių charakteristikų rezultatas gali būti apgailėtinas. Deja, tai išryškėja tik po laiko. Ardyti ir viską perdaryti naujai kainuoja brangiau, nei atlikti darbą vieną kartą su kokybiškomis medžiagomis.

UAB Apdailita LT specialistai dirba su vokiečių gamintojo „Knauf“ aukštos kokybės produkcija. Tai gerai apgalvotos konstrukcijos, tvirti ir kokybiški montavimo profiliai, patikimos tvirtinimo detalės, itin kokybiškos stiklo pluoštu armuotos gipso kartono plokštės. Atsakingas ir kruopštus darbas, numatytų terminų laikymasis ir kokybiškos statybinės medžiagos lemia puikų rezultatą – atliktiems darbams suteikiame garantiją, o darbų kaina tikrai atitinka kokybę.