info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Natūralios grindys

Medinės grindys

Medžio masyvo arba trisluoksnės, dvisluoksnės medinės grindlentės ir parketas – tai nesenstanti, visada madinga klasika, ekologiškumas ir natūralaus medžio šiluma namuose. Natūralaus medžio grindys yra žymiai brangesnės už laminatą ar linoleumą, tačiau tuo pačiu jos ir sukuria būstui ženklią pridėtinę vertę.

Medinės grindlentės gali būti iš pušies ar eglės medienos, taip pat – ąžuolo, beržo, uosio, bambuko. Grindlenčių plotis ir storis būna gana įvairus; parametrai pasirenkami pagal patalpos, kurioje dedamos grindys, charakteristikas. Jei grindis tenka pakelti nuo esamo lygio apie 10-15 cm, po grindlentėmis dedamos medinės sijos (lagės), kurios dažniausiai gaminamos iš eglės ar pušies medienos. Šiuo atveju grindlentės pasirenkamos storesnės. Jei grindlentes tenka montuoti tiesiai ant betoninio pagrindo, jos gali būti ir 15 mm storio, bet po jomis būtina dėti drėgmę izoliuojantį sluoksnį. Medinių grindų įrengimas – kruopštus ir atsakingas darbas.

Sumontavus grindlentes, dar laukia kiti itin svarbūs baigiamieji darbo etapai: šlifavimas, tarpų glaistymas, poliravimas, lakavimas. Kai kurių gamintojų grindlentės būna jau nušlifuotos ir alyvuotos.

Medžio masyvo ir sluoksniuotas grindlentes galima atnaujinti, jas iš naujo šlifuojant ir perlakuojant, tačiau medžio masyvo grindlentes galima atnaujinti žymiai daugiau kartų.

Kamštinė grindų danga

Iš kamštinio ąžuolo žievės gaminama grindų danga yra estetiška, atspari ir ilgaamžė, gerai izoliuoja garsą ir šilumą. Ji nepūva ir nepelija, netraukia dulkių. Kamščio sudėtyje yra vaško ir riebiųjų rūgščių, kurios suteikia atsparumą drėgmei, todėl kai kurios kamštinės grindų dangos rūšys tinka netgi vonios ir virtuvės grindims.

Kamštinė danga yra labai elastinga, bet tuo pačiu ir labai tvirta. Kamštis po gniuždymo grįžta į savo pirminę būseną, todėl ant tokių grindų nelieka įspaudų ir įbrėžimų. Elastingos ir amortizuojančios kamštinės grindys sugeria žingsnių garsą – tai puiki papildoma garso izoliacija.

Kamštinės grindų dangos klijuojamos specialiais klijais ant lygių ir sausų paviršių – betoninio pagrindo, medžio drožlių plokštės, faneros, paliekant pasieniuose 3-4 mm tarpus plėtimuisi. Priklausomai nuo konkrečios rūšies, tokios dangos lakuojamos dviem arba keliais lako sluoksniais. Kamštinė danga lengvai prižiūrima ir valoma. Kas keletą metų ją galima atnaujinti perlakuojant.

Akmens masės ir keraminės grindų plytelės

Tai labai praktiška, lengvai prižiūrima atspari drėgmei grindų danga, dažniausiai naudojama vonios, tualeto bei virtuvės grindims. Daugiau – „Plytelių klijavimas”