info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Kokybiško tinkavimo svarba

Tinkas ir tinkavimo darbai statybininkams jau seniai nenaujiena. Mineralinis tinkas, sudarytas iš smėlio ir kalkių, arba smėlio, kalkių ir cemento, žinomas, naudojamas jau ne vieną šimtmetį. Jis tvirtas, gerai praleidžia vandens garus, leidžia sienoms „kvėpuoti“.

Šiuolaikinės statybos nebūtų įmanomos, jei sparčiai besivystantis mokslas pastoviai nesukurtų vis naujesnių, kokybiškesnių ir labiau specializuotų medžiagų įvairioms statybos sritims. Dėsninga, kad ir tinkavimo darbams siūloma nemažai naujų puikių sprendimų:

 • pilnai paruošti sausi pagrindiniai struktūriniai tinkai,
 • akriliniai ir silikoniniai dekoratyviniai tinkai lauko sienoms,
 • gipsiniai tinkai vidaus darbams,
 • įvairios paskirties gruntai,
 • išorinių sienų apšiltinimui skirti termotinkai,
 • sukibimą su putų polistirolu užtikrinantys armavimo tinkleliai

Kad gauti tikrai puikų galutinį rezultatą, kokybė turi būti visur ir nuo pačios pradžios:

 • kokybiškos betono ar mūro sienos,
 • kokybiškos medžiagos,
 • sandariai įstatyti langai ir durys,
 • profesionaliai apšiltintos sienos,
 • patyrę nepriekaištingai savo darbą atliekantys tinkuotojai.

Tai aktualu ne tik tinkuojant naują statinį, bet ir remontuojant ar rekonstruojant seną – tinkuojamas pagrindas privalo būti paruoštas labai kruopščiai. Būtina nugramdyti senus dažus, nuvalyti nešvarumus, patikrinti, jei toks yra, seno tinko būklę. Tinkuojama siena turi būti švari, lygi, tvirta ir kokybiškai nugruntuota.

Patyrusieji UAB Apdailita LT specialistai numato galimas problemines vietas (pvz., galimus įtrūkimus skirtingų medžiagų sandūrose) ir atlieka viską, kad problemų nebekiltų. Armuojame sandūras ir neaktyvių trūkių vietas prieš tinkavimą, tiksliai ir simetriškai formuojame ir šiltiname angokraščius, dedame nerūdijančius potinkinius kampus.

Naudojame tik paruoštus sauso tinko mišinius – technologiškai tai pats geriausias sprendimas, nes mišiniuose sudėta viskas, ko reikia. Mišiniai yra paruošiami iš vienodos frakcijos dalelių. Tai turi įtaką sienos grublėtumui, tinkavimo kokybei ir bendrai išvaizdai. Kokybiškai nutinkuoti paviršiai svarbūs glaistymui ir dažymui – kitam darbų etapui. Lygiai sienai reikia mažiau glaisto.

UAB Apdailita LT naudojamos tinko rūšys

Privačių namų išorines sienas tinkuojame termotinku. Tai šilumą izoliuojantis tinkas, atstojantis klijuojamą putų polistireną. Nutinkuotoms termotinku sienoms, kaip ir apšiltintoms polistirenu, reikalinga tolesnė apdaila.

Termoizoliacinis tinkas turi daug pranašumų prieš polistireną. Jis nedega, sandarus (nes nėra sudūrimo siūlių), šiltas, ilgaamžis, kietas, ekologiškas ir leidžiantis sienai „kvėpuoti“ apie 20-50 kartų geriau, negu polistirenas. Tuo tarpu polistirenas yra degus, minkštas (gera terpė pelėms, vabzdžiams), nelaidus garams (uždaro sienų kvėpavimą, todėl sienose kaupiasi drėgmė) ir neilgaamžis.

Termoizoliaciniu tinku padengti paviršiai gali būti tinkuojami dekoratyviniais tinkais. Jie būna labai įvairūs, galima pasirinkti pagal savo skonį ir poreikius. Yra ir daugybė tinko dažymui skirtų dažų, tačiau visuomet tikslingiau rinktis išsyk konkrečios spalvos dekoratyvinį tinką, negu jį dažyti. Pažeidus spalvotą tinką, pažeidimo vietoje spalvą išlieka ta pati, o dažyto tinko pažeidimo vietoje išlenda pilkas pagrindas.

Gipsinis tinkas idealiai tinka vidaus apdailos darbams. Jis greitai išdžiūsta, po dviejų savaičių galima dažyti arba klijuoti tapetus. Jei gipsiniu tinku dengtą sieną ruošiame dažymui, užtenka ją vieną kartą perglaistyti. Šis tinkas sugeria ir sulaiko perteklinę oro drėgmę ir išskiria ją, jei oras patalpoje pernelyg sausas.

Gipsinis tinkas gerai prikimba prie bet kokio pagrindo. Tai plastiškas, stabilus ir gerai izoliuojantis garsą tinkas, bekvapis ir nealergizuojantis. Juo dengtas paviršius atrodo estetiškai, į šį tinką lengva įkaltį vinį, nes gipsinis tinkas netrupa ir neišbyra.

Tinkavimas – labai svarbus interjero apdailos etapas, reikalaujantis profesionalumo ir įgūdžių. UAB Apdailita LT specialistais galima visiškai pasikliauti.