info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Elektros instaliacijos planavimas

Elektros instaliacija bute ar name yra ilgalaikė investicija. Čia tikrai netikslinga taupyti kokybės ar – juo labiau – savo pačių saugumo sąskaita. Patalpose būtina iš anksto numatyti vietas jungikliams ir rozetėms pagal būsimą baldų išdėstymą. Rozečių reikėtų įrengti papildomai keliose vietose – juk neretai kyla noras ką nors keisti interjere, ir kai kurios rozetės gali atsidurti už spintų ar sekcijų. Įvertinkite ir tai, kad mūsų laikais viskas sparčiai kinta, tobulėja, atsiranda vis daugiau žmogaus buitį palengvinančios technikos.

Labai netolimoje ateityje gali prireikti papildomų elektros energijos pajėgumų, ir instaliacijoje verta numatyti šiam atvejui tam tikrą rezervą. Jei to nepadarysite dabar, užsiprogramuosite problemų ateičiai: išvedžioti laidai neatlaikys apkrovų, pradės degti. Gerai, jei tai baigsis tik saugiklių išsijungimu; tačiau yra ir gaisro rizika.

Elektros instaliacijos planavimas patalpose, jungiklių ir rozečių tvirtinimo vietų bei lubose įmontuojamo apšvietimo vietų parinkimas – kur kas sudėtingesnis darbas, nei galėtų atrodyti. Skirkite tam reikiamą dėmesį, nesivaržykite konsultuotis su UAB Apdailita LT specialistais – juk vėliau, jau atlikus visus darbus, ką nors pakeisti nesugadinant apdailos bus nebeįmanoma. Bet kurie pokyčiai pareikalautų didelių papildomų išlaidų.

Jungiklių ir rozečių tvirtinimo aukštį numato ES standartai: jungikliai tvirtinami maždaug 90–100 cm aukštyje nuo grindų, rozetės – apie 30 cm aukštyje. Belieka išdėstyti protingai ir patogiai, kad, pvz., jungikliai neatsidurtų sunkiai pasiekiamose vietose už spintų ar už durų.

Techniniai darbai

Pirmiausia tvarkingas laidų išvedžiojimas ir tvirtinimas, jų patikra, ar tinkamai viskas sujungta, ir tik tada skylių gręžimas, plastikinių dėžučių jungikliams ir rozetėms įmontavimas, jų mechanizmų įdėjimas ir prijungimas, plastmasinės apdailos uždėjimas. Pradėti sienų apdailą, nepatikrinus, ar tinkamai išvedžioti ir sujungti laidai, – didelė rizika. Gali tekti daug ką lupti lauk ir daryti iš naujo, o tai – į balą išmesti pinigai ir veltui iššvaistytas laikas.

Kartu etapais derinami ir sienų apdailos darbai, kad nesuteptume ir nesubraižytume sienų. Tai labai kruopštus darbas, ir mūsų specialistai jį atlieka tikrai dėmesingai ir kokybiškai.