info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Dažų savybės, pasirinkimas

Dažų pasiūla interjero apdailai yra labai didelė visais atžvilgiais – pradedant spalvų ir atspalvių įvairove, atitinkančia kiekvieno užsakovo skonį, baigiant dažų pritaikymu konkrečios paskirties patalpų sienoms.

Pagrindinės visų dažų savybės – atsparumas dėvėjimuisi, blizgumas, dažų sunaudojimo išeiga ir pastaruoju metu itin svarbus ekologiškumas.

Atsparumas dėvėjimuisi (trynimui) skirstomas į 5 klases; mažiausiai atsparūs yra 4–5 klasės dažai.

Blizgumas: blizgūs, vidutinio blizgumo, matiniai ir šilko matiniai dažai. Vidutinio blizgumo dažai gali būti žymimi ir kaip pusiau blizgūs arba pusiau matiniai. Blizgieji dažai yra atsparesni trynimui ir plovimui, mažiau teplūs, tačiau jie labiausiai išryškina paviršiaus nelygumus. Matiniai dažai dažniausiai naudojami luboms dažyti.

Dengiamumas – viena iš pagrindinių ir svarbiausių dažų savybių. Šią savybę lemia pigmentų kokybė ir kiekis bei specialūs dažuose esantys priedai. Aukštos kokybės dažai labai gerai dengia dažomus paviršius, jų mažesnė išeiga, tačiau tokie dažai yra atitinkamai brangesni.

Ekologiškumas. Dauguma mums įprastų sintetinių dažų nėra ir negali būti ekologiški dėl juose esančio didelio lakiųjų organinių junginių kiekio. Tai terpentinas, acetonas, metanolis, izopropilo alkoholis, stirenas, formaldehidai. Kuo šių medžiagų dažuose daugiau, tuo yra stipresnis dažų skleidžiamas kvapas ir poveikis dažytose patalpose gyvenančių ar dirbančių žmonių sveikatai, o juo labiau – patiems dažytojams.

Gerokai ekologiškesni yra vandens pagrindu pagaminti latekso ir akrilo dažai, tačiau juose taip pat dažniausiai yra nedidelis kiekis glikolių, konservantų ir fungicidinių medžiagų. Lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis gramais litre privalo būti nurodytas pagal ES direktyvas. Visiškai ekologiškuose dažuose LOJ kiekis lygus nuliui. Būtina atkreipti dėmesį, kad ekologiškumo ženklais pažymėti dažai nebūtinai yra tikrai ekologiški.

Skirtingos valstybės taiko ir skirtingą ekologiškų gaminių žymėjimą, todėl vartotojui neretai sunku atsirinkti, kurie ženklai rodo ekologišką gaminio sudėtį, o kurie – tik gamtosauginių principų laikymąsi gamyboje. Todėl visuomet patikimiau, kai dažus pagal paskirtį, kokybę ir ekologiškumą padeda parinkti šios srities apdailos specialistai.

UAB Apdailita LT patyrę ir profesionalūs dažytojai visada pataria, kokius dažus palanku pasirinkti, įvertinę konkrečių patalpų paskirtį.