info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Vandentiekio vamzdžių atvedimas

Atvesti vamzdžius nuo pagrindinio vandens tiekimo vamzdžio prie santechnikos prietaisų galima dviem būdais: nuosekliuoju arba per kolektorių.

Nuosekliuoju būdu vandens tiekimo sistemos atšakos jungiamos nuo vieno didesnio skersmens vamzdžio. Sujungimai dažnai yra neprieinamose vietose.

Jungiant per kolektorių, sujungimai yra kolektoriaus dėžėje, prie jų patogu prieiti. Tačiau kolektoriaus dėžei reikalinga atskira vieta, todėl šis jungimo būdas labiau tinka erdvesnėms patalpoms ir nuosaviems namams.

Išvedžiojus ir sujungus vandens tiekimo vamzdžius, prieš klojant grindis, klijuojant plyteles ar atliekant kitokią patalpų apdailą, būtina atlikti hidraulinį bandymą. Vamzdžiai užaklinami ir atitinkamu slėgiu paleidžiamas vanduo. Tik įsitikinus, kad vamzdžių sujungimai yra sandarūs ir niekur nepraleidžia vandens, galima atlikti patalpų vidaus apdailos darbus.

Labai svarbus bet kurios paskirties patalpoms yra šalto vandens vamzdžių rasojimas – kondensato susidarymas vamzdžių paviršiuje. Jo priežastys – didelis temperatūrų skirtumas ir didelė oro drėgmė. Besikaupiantis drėgmės perteklius gali sukelti ir rimtesnių pasekmių – apdailos pažeidimus, sienose sunkiai išnaikinamą pelėsį. Kyla pavojus ir drėkstančiose sienose išvedžiotai elektros instaliacijai. Kondensato problema sprendžiama pagerinta patalpų ventiliacija ir izoliuotais šalto vandens vamzdžiais.