info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Gipskartonio plokščių montavimo ypatybės

Gipso kartono plokščių gamintojai dažniausiai pateikia ir visus gipskartonio konstrukcijoms montuoti reikalingus priedus: tvirtinimo profilius, sujungimo detales, gruntus, glaistus, tinklelius, siūlių klijus, slydimo ir armavimo juostas, t. y., visą gipskartonio sienų ar lubų montavimo sistemą. Suderintos detalės pagreitina konstrukcijų surinkimą, taupo darbo laiką ir garantuoja patikimą visos konstrukcijos funkcionavimą.

Kokybei nėra nereikšmingų smulkmenų – tai, į ką neprofesionalus ir nepatyręs montuotojas neatkreiptų dėmesio, po neilgo laiko gali tapti rimtu broku. Vienas tokių momentų – skirtinga įvairių medžiagų ir konstrukcijų deformacija, judėjimas. Eksploatacijos metu dėl šios priežasties konstrukcijų sandūroje atsiranda įtrūkimų ar įskilimų. „Knauf“ specialistai tokiems atvejams rekomenduoja šešėlines siūles ir slydimo juosteles.

Šešėlinė siūlė padaroma paliekant 5–10 mm tarpą tarp lubų apdailos ir sienos. Tai labai aktualus sprendimas, jei yra didelio ploto patalpos ar numatoma stipri konstrukcijos deformacija, pvz., medinės konstrukcijos. Šešėlinė siūlė leidžia laisvai „vaikščioti“ luboms ir apsaugo nuo trūkio (skilimo) atsiradimo neprognozuojamose vietose. Slydimo juostelės neleidžia glaistui sandūroje prilipti prie sienos, todėl gipso kartono plokštės laisvai juda ir neatsiranda trūkimų.

Prieš pradedant darbus, visada svarbu išmatuoti patalpų drėgnumo lygį. UAB Apdailita LT patyrę apdailos darbų specialistai net nepradeda jokių apdailos darbų, neišmatavę patalpos drėgmės. Kad gipskartonio plokštės neišsikraipytų ir nesideformuotų, patalpa turi būti sausa. Tose patalpose, kuriose numatoma didelė drėgmė (pvz., voniose, dušinėse) ir naudojamas žalias, drėgmei atsparus gipskartonis, tikslinga papildomai dengti impregnantais plokščių paviršių, visu perimetru padengti sienų kampus kaučiukine hidroizoliacija ir klijuoti specialią hidroizoliacinę juostą. Visas vietas, kuriose gipskartonio plokštė pragręžiama laikikliams tvirtinti, būtina užsandarinti silikonu.

Norint pasiekti geriausią rezultatą, prieš įsigyjant medžiagas verta pasikonsultuoti su specialistais ir patikėti darbus kvalifikuotiems savo srities profesionalams.