info@apdailita.lt

+370 608 88 886

Darbo dienomis 8-17 val.

Apie plytelių klijavimą

Keraminės ir akmens masės plytelės dažnai naudojamos sienų apdailai arba grindims. Jomis padengti paviršiai yra atsparūs drėgmei ir lengvai valomi, o platus tokių plytelių asortimentas leidžia sukurti estetišką, originalią ir malonią aplinką. Tai praktiška, lengvai prižiūrima danga.

Tačiau kokybiškai atlikti darbą gali tik patyrę specialistai. Galutinį rezultatą nulemia daugybė tarsi ir nedidelių, bet labai svarbių smulkmenų:

  • Tinkamai paruoštas klijavimui pagrindas, lygios, tiksliai stačiais kampais sienos
  • Kokybiški konkrečiai paskirčiai tinkantys klijai ir gruntai
  • Kokybiškos neišsigaubusios ir vienodo atspalvio plytelės
  • Pagal plytelių dydį teisingai parinkti plastikiniai kryžiukai vienodų tarpų formavimui
  • Tinkamas glaistas plytelių tarpams
  • Kokybiški, būtent šiam darbui skirti įrankiai.

Viskas yra tampriai susiję; vienos charakteristikos daro įtaką kitoms, todėl tik darni visuma ir patirtis gali duoti pageidaujamą kokybę.

Pasikonsultuoti su specialistais verta prieš perkant medžiagas – jie atkreipia dėmesį ne tik į plytelių išvaizdą, bet ir į jų technines charakteristikas, padeda parinkti gruntą, klijus; jei reikia – ir hidroizoliacines medžiagas. Juk plytelės dažniausiai klijuojamos ten, kur numatoma padidinta drėgmė – vonioje, virtuvėje, tualete.

Patalpose, kuriose bus įrengiami vandens nubėgimo trapai, hidroizoliacija privalo būti ypatingai kokybiška – juk per plyšius prasiskverbęs į betonines perdangas vanduo sugadins kitų patalpų apdailą, o su laiku gali ardyti ir patį betoną.

Grindims pagrinde naudojamos akmens masės plytelės. Jos turi atlaikyti didesnes apkrovas ir privalo būti neslidžios. Garažų ar gamybinių patalpų grindims skirtos plytelės privalo būti itin tvirtos.

 Plytelių patartina pirkti bent 10% daugiau, nei paskaičiuota padengti reikiamą plotą.

Beveik visada plyteles tenka pjaustyti, suleidinėti; pasitaiko sudužusių, todėl reikalingas rezervas. Būtina pasitikrinti, ar plytelės visiškai vienodos – neretai skirtingų partijų plytelių atspalviai nežymiai skiriasi. Išklijavus tokiomis plytelėmis sieną, skirtumas išsyk krenta į akis.